PSG și Barcelona au făcut show la Paris!** Catalanii au învins cu 6-3 după loviturile de departajare

Formația FC Barcelona a învins la Paris, cu scorul de 6-3 în urma loviturilor de departajare, echipa Paris Saint-Germain, într-un meci amical, informează AFP.

După 90 de minute de joc, cele două echipe se aflau la egalitate, scor 2-2, golurile fiind înscrise de Ibrahimovici ’60 (penalti) și Camara ’81 pentru PSG, respectiv Rafinha ‘7 și Messi ’53 (penalti) pentru FC Barcelona.

La loviturile de departajare, au marcat pentru catalani Messi, Xavi, Fabregas și Pique, iar pentru PSG a punctat Armand, în timp ce Hoarau și Gameiro au ratat.

Paris Saint-Germain, prima repriză: Douchez – Jallet, Alex, Sakho, Maxwell – Rabiot, Bodmer, Pastore – Lavezzi, Ibrahimovici, Nene.

PSG, a doua repriză: Sirigu – Jallet (Bisevaci ’61), Camara, Sakho (Tiene ’72), Armand – Verratti, Bodmer (Hoarau ’72), Pastore – Lavezzi (Luyindula ’61), Ibrahimovici (Matuidi ’61), Gameiro. Antrenor: Carlo Ancelotti.

FC Barcelona, prima repriză: Valdes – Dani Alves, Mascherano, Puyol, Planas – Sergi Roberto, Busquets, Rafinha – Sanchez, Messi, Afellay.

FC Barcelona, a doua repriză: Pinto – Dani Alves (Tello ’78), Mascherano (Pique ’62), Bartra, Montoya – Sergi Roberto (Iniesta ’62), Dos Santos, Rafinha (Fabregas ’62) – Sanchez (Xavi ’63), Messi, Afellay (Pedro ’63). Antrenor: Tito Vilanova.

La meci au asistat aproximativ 48.000 de spectatori.

Sursa: Mediafax

Publicat: 05 08. 2012, 00:29
Actualizat: 05 08. 2012, 00:30