PSG pierde surprizător în fața echipei lui Bănel Nicoliță, Ancelotti – la prima înfrângere acasă! VIDEO: ** „Ibra” a avut o intrare marca Chuck Norris și a fost eliminat

PSG a pierdut surprinzător în fața lui Saint-Etienne, scor 1-2, și a bifat astfel prima înfrânngere pe teren propriu, în mandatul lui Carlos Ancelotti. Scorul a fost deschis de Sakho, care a împins mingea în propria poartă. Și cum un necaz nu vine niciodată singur, Ibrahimovic, principalul marcator, a fost eliminat în minutul 71, după o intrare desprinsă din filmele de acțiune.

CLICK AICI PENTRU A VEDEA FAZA ÎN CARE „IBRA” A FOST ELIMINAT!

Fără Bănel Nicoliță, accidentat, Saint-Etienne a profitat de superioritate și a făcut 2-0 în minutul 73, prin Aubameyang. Hoarau a redus din diferență în minutul 88, însă golul a contat doar la statistică.

PSG bifează astfel prima înfrângere din acest sezon, dar se menține pe prima poziție

Publicat: 03 11. 2012, 20:10
Actualizat: 03 11. 2012, 20:33