PSG l-a pierdut pe Ibra, dar s-a impus fără probleme în etapa a doua din campionatul Franței

Formația Paris Saint-Germain a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Bastia, într-un meci din etapa a doua a campionatului Franței, în care suedezul Zlatan Ibrahimovici a părăsit terenul în minutul 15, accidentat.

Golurile au fost marcate de Lucas ’26 și Cavani ’57.

La gazde, Ibrahimovici s-a accidentat în minutul 7 și a dorit să continue să joace, dar în minutul 15 a părăsit terenul, fiind schimbat cu Lavezzi.

Partidele Lens – Guingamp, Toulouse – Olympique Lyon, Lorient – Nice, Metz – Nantes și Rennes – Evian/Thonon au loc tot sâmbătă, iar meciurile Saint-Etienne – Reims, Marseille – Montpellier și Bordeaux – Monaco sunt programate duminică.

Publicat: 16 08. 2014, 20:26
Actualizat: 16 08. 2014, 20:27