Problema Messi! „Decarul” Barcelonei s-a accidentat în meciul cu Atletico Madrid

Prezența argentinianului în jocul cu Malaga din weekend e pusă sub semnul întrebării

Prin ce emoții a trecut Barcelona în turul Supercupei Spaniei, disputată în noaptea dintre miercuri și joi! Vândut pe doar 5,2 milioane de euro în această vară la Atletico Madrid, David Villa a marcat împotriva fostei sale echipe în minutul 12 al partidei de pe „Vicente Calderon”. Însă Neymar a readus Barcelona în pole-position pentru trofeu, marcând primul gol într-un meci oficial pentru echipa catalană, la doar șase minute după ce a intrat pe teren.

Dar catalanii nu sunt deloc liniștiți. Pentru al doilea joc consecutiv, Lionel Messi a fost înlocuit! Dacă la meciul din campionat cu Levante (7-0), argentinianul a fost scos în minutul 70 din cauza oboselii, Messi a fost înlocuit la pauză în partida cu Atletico din cauza unui hematom muscular, care pune sub semnul întrebării prezența „decarului” în meciul cu Malaga din weekend. Ar fi a doua accidentare suferită de Messi în acest sezon, după cea din amicalul cu Thailanda.

Publicat: 23 08. 2013, 09:03
Actualizat: 23 08. 2013, 09:04