Primul pas greșit, după nouă etape! Manchester United – Liverpool 1-1, într-un meci fără Salah sau Pogba

Manchester United a remizat, duminică, cu Liverpool, scor 1-1, în etapa 9 din Premier League.

Manchester United a deschis scorul, în minutul 36, prin golul marcat de Marcus Rashford, care interceptează pasa lui James şi împinge balonul în poarta lui Alisson. Liverpool a egalat, în minutul 85, când Adam Lallana a ajuns la centrarea trimisă de Andrew Robertson în interiorul careului.

Echipele utilizate:

Manchester United: De Gea – Lindelof, Maguire, Rojo – Wan-Bissaka, McTominay, Fred, Young – Pereira (Williams 90+4), Rashford (Martial 84), James
Liverpool: Alisson – Robertson, van Dijk, Matip, Alexander-Arnold – Wijnaldum (Keita 82), Fabinho, Henderson (Lallana 71) – Origi (Oxlade-Chamberlain 60), Firmino, Mane

În clasamentul din Premier League, Liverpool este lider, cu 25 de puncte, iar Manchester United ocupă poziţia 13, cu 10 puncte.

În următoarea etapă, Liverpool va înfrunta Tottenham, iar Manchester United va întâlni Norwich.

Publicat: 20 10. 2019, 21:24