Primul meci al lui Newcastle de la preluarea de către arabi a fost întrerupt! Medicii, de urgență pe teren! VIDEO

Primul meci al lui Newcastle de la preluarea de către arabi fan infarct

Newcastle a disputat prima partidă de la preluarea clubului de către arabi în compania celor de la Tottenham. Dar, meciul din etapa a opta, de pe St. James Park, a fost oprit mai multe minute după ce un fan a suferit un infarct în Tribuna de Est a stadionului.

Disputa dintre Newcastle și Tottenham a fost stopată în minutul 40. Fotbaliștii i-au semnalat arbitrului situația, iar „centralul” a decis ca jucătorii să iasă de pe teren.

Pe tabelă scorul arăta 2-1 pentru Tottenham.

Medicii celor două formații au intervenit de urgență, iar doctorul lui Newcastle a avut în dotare inclusiv un defibrilator.

sursa: Eurosport

Suporterul a fost transportat la spital. Conform BBC persoana respectivă a fost stabilizată până la reluarea partidei.

Eric Dier, fotbalistul lui Spurs, a fost cel care a alertat medicii după ce Sergio Reguilon a fost primul care a realizat că se întâmplă ceva grav în tribune

Confruntarea de pe St. James Park a fost reluată, iar Son Heung-min a punctat. Scorul final Newcastle – Tottenham, 2-3.

Newcastle United a fost preluată de Fondul Public de Investiții al Arabiei Saudite și prințul Mohammed bin Salman vrea ca echipa să aducă super jucători. Vor să cumpere de la PSG și FC Barcelona.

Publicat: 17 10. 2021, 20:49
Actualizat: 17 10. 2021, 21:01