Prima victorie a lui Sunderland, „opera” lui Panti! Românul, comparat cu portarul de geniu al Realului: „A fost petrecerea lui”

Sunderland s-a impus cu 3-0 în derby-ul suferinței cu Newcastle. Golurile învingătorilor au fost marcate de Johnson din penalty în minutul 45+3, Jones în minutul 65 și de Fletcher în minutul 86. Victoria gazdelor a fost facilitată de eliminarea lui Coloccini (min. 45+1), dar și de evoluția entuziasmantă a lui Pantilimon.

Portarul român a fost două parade cruciale în fața lui Mitrovic și Wijnaldum și alte șase intervenții foarte bune, contribuind din plin la prima victorie a „Pisicilor Negre” din acest sezon.

„Pantilimon a activat modulul ‘Keylor Navas’. Sunderland câștigă nu doar pentru că a fost eliminat Coloccini. A fost ‘petrecerea’ românului”, a notat unul dintre fani pe Twitter care l-a comparat pe Panti cu goalkeeper-ul Realului.

Chiar dacă a câștigat meciul cu Newcastle, Sunderland nu iese deocamdată din zona roșie a clasamentului din Premier League.

Publicat: 25 10. 2015, 15:50
Actualizat: 25 10. 2015, 15:54