Prima retragere anunțată din naționala Franței după pierderea trofeului! Vrea să se concentreze pe ce are de făcut la echipa de club

Franța a pierdut finala Campionatului European, scor 0-1, după ce Eder a marcat golul victoriei pentru Portugalia în prima repriză de prelungiri.

Confruntarea cu lusitanii s-ar putea să fi fost ultimul meci la națională pentru un jucător important din echipa lui Deschamps. The Sun notează că Bacary Sagna plănuiește să se retragă de la prima reprezentativă pentru a se putea concentra 100% pe ce are de făcut la echipa de club.

Sagna, în vârstă de 33 de ani, a debutat la naționala Franței în 2007 intrând din postura de rezervă într-o partidă amicală cu Slovacia, meci câștigat de francezi cu 1-0. De atunci a strâns 63 de prezențe, fără a marca vreun gol. Sagna a lipsit de la Campionatul European din 2012 din pricina unei accidentări.

Sagna și-a început cariera la Auxerre, iar în 2007 a trecut în Premier League la Arsenal. Din 2014 joacă la Manchester City.

Publicat: 11 07. 2016, 09:26
Actualizat: 11 07. 2016, 09:27