Popa a jucat pentru Reading în meciul cu Huddersfield! A fost folosit pe un post pe care era utilizat și de Reghecampf

Adi Popa a jucat marți seară pentru Reading și a fost folosit pe un post pe care a fost utilizat și la Steaua în ultima perioadă în care mijlocașul a jucat pentru echipa lui Reghecampf.

Popa a fost introdus pe teren în minutul 61 al meciului cu Huddersfield în locul McCleary. Românul nu s-a simțit însă prea bine în postura de atacant și nu și-a creat vreo ocazie de gol. Pentru Popa, acesta a fost al doilea meci în care a jucat pentru noua sa echipă: românul mai evoluase 8 minute în confruntarea cu Barnsley.

Reading a pierdut meciul, scor 0-1, și a rămas pe locul patru în clasamentul ligii a doua din Anglia, cu 60 de puncte. Huddersfield se află pe poziția a treia, cu 64 de puncte. Liderul ligii a doua este Newcastle, cu 69 de puncte.

Publicat: 22 02. 2017, 11:37
Actualizat: 22 02. 2017, 11:51