Petrescu, OUT din Cupa Chinei! „Bursucul” are un bilanț negru după primele trei meciuri la Guizhou

Dan Petrescu are un bilanț de coșmar în primele meciuri la Guizhou Zicheng! „Bursucul” a stat pe bancă la trei meciuri până acum în China și a obținut doar o remiză. SuperDan a făcut un egal, 1-1, cu Guangzhou R&F, atunci când a fost egalat în ultimele secunde. Guizhou a fost eliminată din Cupă, miercuri, după ce a pierdut cu 2-0 în fața celor de la Shandong Luneng!

Liu Junshai, care a reușit o dublă,  în minutele 20 și 90+2, și brazilian Gil, în minutul 60, au marcat golurile partidei. În tur, când Dan Petrescu nu ajunsese încă la Guizhou, cele două formații au remizat, scor 0-0.

Dan Petrescu a mai stat pe banca lui Guizhou la meciurile cu Guangzhou Evergrande, când echipa sa a pierdut cu 4-0, și la partida cu Guangzhou R&F, la care Cosmin Contra a antrenat în trecut, care s-a terminat egal, 1-1. În cele trei meciuri, Petrescu are golaveraj 8-1 și un singur punct!

Dan Petrescu a semnat cu Guizhou Zicheng în urmă cu aproximativ o lună și l-a adus în China și pe Kevin Boli, cu care a lucrat și la CFR Cluj.

Publicat: 25 07. 2018, 14:54
Actualizat: 25 07. 2018, 15:44