Pato s-a accidentat** din nou și va fi indisponibil 3-4 săptămâni

Atacantul brazilian al echipei AC Milan, Pato, autorul golului victoriei în meciul cu Novara, din Cupa Italiei, scor 2-1, s-a accidentat la aductori și va fi indisponibil între trei și patru săptămâni, a anunțat clubul italian, informează AFP.

De la debutul său la AC Milan, în ianuarie 2008, Pato a suferit mai multe accidentări.

El a ieșit de pe teren, miercuri, în a doua repriză a prelungirilor partidei cu Novara, după ce a înscris golul victoriei.

Formația AC Milan s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei, în urma victoriei, scor 2-1, după prelungiri, în fața echipei Novara, în optimile competiției. Pentru AC Milan au marcat El Sharrawy ’24 și Pato ‘100, iar pentru Novara a înscris Radovanovici ’88.

În sferturi, AC Milan va întâlni echipa românului Ștefan Radu, Lazio Roma.