Partidă nebună în Premier League: Chelsea a jucat în 12 oameni contra lui Stoke!** Fanii au crezut că sunt la camera ascunsă

Chelsea s-a impus cu 4-0 în fața celor de la Stoke City, în etapa a 22-a din Premier League. Judecând după proporțiile scorului s-ar putea spune că „Albaștrii” nu au avut nicio emoție, dar dacă drumul spre victorie nu le era netezit de un adversar, elevii lui Benitez nu ar fi reușit un scor fluviu.

Atacantul lui Stoke, Jonathan Walters, a fost „one man show” în acest meci, dar nu în sensul bun pentru echipa sa. Walters a deschis scorul în minutul 45+1 printr-un autogol, iar apoi a mai înscris o dată în proprie poartă în minutul 63. În minutul 90, Stoke a beneficiat de o lovitură de la 11 metri, dar Walters și-a definitivat „opera” și a ratat penalty-ul. Celelalte două goluri ale lui Chelsea au fost marcate de Lampard în minutul 65 (penalty) și de Hazard (min. 73).

Publicat: 12 01. 2013, 19:39
Actualizat: 12 01. 2013, 19:41