Pariorii vorbesc numai despre asta: „Am prieteni care au câștigat zeci de milioane” Echipa care a făcut sute de oameni fericiți de două ori la rând

Meci de infarct joi seară, în liga secundă engleză. Partida dintre Nottingham și Watford s-a terminat 4-2, dar a avut una dintre cele mai halucinante desfășurări și a devenit cel mai dezbătut subiect de pe forumurile pariorilor încă dinaintea fluierului de start, după ce se vehiculase informația că meciul s-ar putea încheia cu victoria oaspeților la pauză și cu cea a „pădurarilor” la final.

Meciul vine la doar câteva zile distanță după ce Watford a pierdut tot cu 4-2 și aproximativ în aceeași manieră pe terenul lui Manchester City, în Cupa Angliei, după ce la pauză condusese cu 2-0. Înfrângerea de atunci a părut cumva normală, în condițiile în care ea a avut loc în fața celei mai în formă echipe din lume în momentul actual, dar desfășurarea jocului de la Nottingham a lăsat loc de interpretări.

La pauză, Watford a condus cu 0-1, prin golul lui Angella, iar în partea secundă același jucător a făcut 0-2 după doar două minute de joc. Așadar, părea că formația aflată în sfera de influență a șefului de la Udinese, Giampaolo Pozzo, va înregistra un succes în deplasare, fără a întâmpina o prea mare opoziție din partea gazdelor.

A urmat însă o revenire de senzație din partea celor de la Nottingham, iar pontul dat de tipsteri înaintea meciului începea să capete contur. Cox a redus din diferență (58), Henderson a adus egalarea (73), iar Mackie a pus avantaj în dreptul echipei sale (82), după o fază în care „pădurarii” nu au avut probleme să manevreze balonul în careul advers, iar portarul oaspeților a părut să nu se sinchisească foarte tare să întindă brațele pentru a respinge lovitura de cap.

Cox a închis în cele din urmă tabela la 4-2 în minutul 90, iar Watford a înregistrat a doua înfrângere consecutivă cu același scor, 2-4, după o desfășurare a meciului de tip „2 pauză / 1 final”.