Osvaldo a fost suspendat trei meciuri și amendat cu 40.000 de lire sterline

Fotbalistul echipei Southampton, Dani Osvaldo, a fost suspendat trei meciuri și amendat cu 40.000 de lire sterline pentru comportament violent la un meci disputat în luna decembrie, informează bbc.co.uk.

Potrivit sursei citate, Osvaldo a fost sancționat, vineri, pentru implicarea într-un incident la marginea terenului, la partida cu Newcastle, din etapa a XVI-a a campionatului Angliei, scor 1-1. Osvaldo, care urmărea jocul de pe bancă, după ce a fost înlocuit, a reacționat violent la o fază din minutele de prelungire.

Antrenorul echipei Newcastle, Andy Woodman, care a fost trimis în tribună la meciul respectiv, a fost amendat cu 1.250 de lire sterline.

Incidentul a izbucnit după ce mijlocașul echipei Southampton, Morgan Schneiderlin, a primit un cartonaș galben pentru un fault asupra fundașului Massadio Haidara, de la Newcastle. Membri ai stafurilor tehnice și jucătorii celor două echipe au fost implicați într-un meleu la marginea terenului. Ca urmare a altercației, arbitrul Mike Jones i-a trimis în tribună pe Andy Woodman și pe unul dintre membrii stafului echipei Southampton.

Sursa: Mediafax

Publicat: 03 01. 2014, 20:20
Actualizat: 03 01. 2014, 20:21