Opt meciuri în Ligue 1, doar 3 goluri primite. Sezonul carierei pentru Tătărușanu

Echipa FC Nantes, cu portarul Ciprian Tătărușanu integralist, a remizat, duminică, în deplasare, scor 1-1, cu formația FC Girondins Bordeaux, în etapa a noua din campionatul Franței.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 45+1, prin Prejuce Nakoulma, dar Malcom a egalat în minutul 47, după o acțiune personală, în dreapta, și un șut plasat cu piciorul drept la colțul lung al porții lui Tătărușanu.

A fost doar al treilea gol primit de Ciprian Tătărușanu, în opt meciuri, în actuala stagiune din Ligue 1.

După nouă etape, Nantes ocupă locul 4, cu 17 puncte, la egalitate cu Saint-Etienne, care se află pe 3, la două puncte de AS Monaco, ocupanta poziției secunde, și la opt de liderul PSG.