OFICIAL | Și-a prelungit contractul până în 2021! Starul pe care PSG nu vrea să-l piardă

Mijlocașul argentinian, Angel Di Maria, va continua să joace în culorile campioanei Franței, PSG, până în anul 2021. Pe contul oficial de Twitter al formației pariziene a fost anunțată, oficial, prelungirea contractului.

Di Maria a ajuns pe „Parc des Princes” în 2015, după un sezon mult sub așteptări avut la Manchester United. Cu toate acestea, clubul francez a avut încredere în fotbalistul trecut și pe la Real Madrid și a plătit aproximativ 50 de milioane de euro pentru serviciile lui.

Mijlocașul a fost cel care a salvat-o pe PSG de la înfrângere în ultima partidă din Liga Campionilor, când a înscris golul de 2-2 în ultimele minute cu Napoli.

150 de meciuri a jucat, până acum, Di Maria la PSG și a înscris 57 de goluri, oferind 58 de assist-uri.

Publicat: 31 10. 2018, 22:13
Actualizat: 31 10. 2018, 22:43