Nu vrea să mai audă de meciul ăsta!** Dan Petrescu a luat foc după înfrângerea cu Dinamo și își pune jucătorii la zid: „Aș vrea și eu să știu…”

Kuban a ratat startul în play-off și Dan Petrescu a luat deja foc. SuperDan spune că nu înțelege de ce jucătorii săi repetă aceeași greșeală: „Aș vrea și eu să știu de ce ratăm iar prima repriză”.

„Aș vrea să știu și eu de ce am ratat iar prima repriză. Probabil asta vine din atitudinea arătată la antrenamente, băieții erau cu gândul încă la vacanță. În același timp nu avem cu să nu recunoaștem că Dinamo a jucat foarte bine”, a declarat antrenorul

Kuban Krasnodar a fost învinsă duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa Dinamo Moscova, în prima etapă a play-off-ului campionatului Rusiei.

Pentru Dinamo au marcat I. Semshov ’19 și Kokorin ’27, în timp ce pentru Kuban a înscris Bugaev ’59.

Gigel Bucur a fost integralist la Kuban, iar Dacian Varga intrat în teren în minutul 64, primind un cartonaș galben în minutul 68.

Publicat: 20 11. 2011, 14:23
Actualizat: 20 11. 2011, 14:32