„Nu am mai văzut niciodată așa ceva! Râdea la noi”** Cum a oripilat un jucător o peluză întreagă:

Mijlocașul echipei Bristol Rovers, Jordan Goddard, este anchetat de propriul club pentru că ar fi urinat în fața suporterilor adversarei Corby Town, sâmbăta trecută, la un meci de pe teren propriu, din primul tur al Cupei Angliei, informează The Sun.

Potrivit sursei citate, Goddard ar fi urinat pe steagul din corner, în fața a aproximativ 500 de fani oaspeți, în timp ce se încălzea pentru a intra în joc. Incidentul se pare că a avut loc cu puțin înainte de pauza partidei la care au asistat 3.787 de spectatori.

Jordan Goddard, în vârstă de 18 ani, a intrat pe teren în minutul 90+3 al meciului câștigat de echipa sa, cu scorul de 3-1. El a debutat astfel în prima echipă a clubului din Bristol.

Incidentul a fost raportat la Poliție de către un spectator, James Crawford (48 de ani), care a fost însoțit la meci de fiul său în vârstă de 12 ani.

„Nu am mai văzut niciodată așa ceva. Am strigat la el, iar el s-a uitat către noi și a început să râdă„, a declarat Crawford.

O purtătoare de cuvânt a clubului Bristol Rovers a declarat că acest caz face obiectul unei anchete interne.