Nebunie curată! FOTO | Un român a pariat 7300 de lei pe cotă 7,66! Ce s-a întâmplat în cele două meciuri

Un parior din România a dat o adevărată lovitură mizând aproape 7300 de lei pe două meciuri jucate de Real Madrid și Lyon în campionatele înterne, în urmă cu două etape. Acesta a combinat pe un bilet victoriile la handicap (cel puțin două goluri) ale celor două formații, în partidele disputate în deplasare împotriva Celtei Vigo, respectiv Remis, iar cota totală a fost de 7,66.

Coincidența a făcut ca Real Madrid și Lyon să se impună cu scoruri identice în cele două meciuri: 4-2, iar pariorul a încasat un câștig spectaculos: 53.319 lei!

În meciul „Galacticilor”, acesta a scăpat parțial de emoții în minutul 69, când Chicharito Hernandez a făcut 4-2, scor ce s-a menținut până la final, iar în meciul Remis – Lyon, norocosul parior a intrat „în cărți” chiar din minutul 20, când oaspeții conduceau deja cu 3-1. Pe final Tacalfred a înscris în propria poartă și a făcut 1-4 (90), după care Charbonnier a redus din handicap, în prelungiri.

Cele două meciuri:

Celta Vigo – Real Madrid 2-4 (Nolito ‘9, Santi Mina ’28 / T. Kroos ’16, J. Hernandez ’24, 69, J. Rodriguez ’43)

Remis – Olympique Lyon 2-4 (Peuget ’13, Charbonnier ’90 / Tolisso ‘2, Lacazette ‘6, N’Jie ’20, Tacalfred – autogol ’90)