Napoli, cu Chiricheș rezervă, a fost învinsă de Juventus în manșa tur din semifinalele Cupei Italiei

Napoli, cu fundașul Vlad Chiricheș rezervă, a pierdut, marți, în deplasare cu Juventus Torino, scor 1-3, în manșa tur a semifinalelor Cupei Italiei.

Oaspeții au condus cu 1-0 la pauză, prin golul lui Jose Callejon, din minutul 36. Paulo Dybala a egalat din penalty, în minutul 47, Higuain a dus scorul la 2-1 în minutul 64, pentru ca peste doar cinci minute, același Dybala să reușească dubla din penalty.

• Juventus: Neto – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner (Cuadrado 46′), Pjanic, Khedira, Asamoah (Alex Sandro 72′) – Dybala (Pjaca 84′), Higuain, Mandzukic. Antrenor: Massimiliano Allegri.
  • Napoli: Reina – Maggio, Albiol, Koulibaly, Strinic – Rog (Pavoletti 83′), Diawara, Hamsik (Zielinski 57′) – Callejon, Milik (Mertens 61′), Insigne. Antrenor: Maurizio Sarri.

Meciul retur este programat pe 2 aprilie, pe Stadio San Paolo.

În cea de-a doua semifinală se vor înfrunta Lazio și AS Roma, miercuri, de la 21:45.