Mourinho a depășit încă o bornă istorică la Madrid:** Celta – Real 1-2! Ronaldo a reușit „dubla”

Real Madrid a învins cu 2-1 în deplasarea de la Celta Vigo, cu ajutorul dublei lui Cristiano Ronaldo. Mourinho a bifat meciul cu numprul 103 la cârma galacticilor și l-a egalat pe legendarul Miljanic. Ronaldo a deschis scorul în minutul 61, după care gazdele au egalat două minute mai târziu. Același Ronaldo a adus victoria din penalty, în minutul 71.

Echipele de start

CELTA: Javi Varas – Jonny, Túñez, Demidov, Roberto Lago – Álex López, Oubiña – Augusto Fernández, De Lucas, Krohn-Dehli – Iago Aspas

Real Madrid: Diego López – Essien, Pepe, Albiol, Marcelo – Khedira, Modric – Callejón, Özil, Cristiano Ronaldo – Benzema

Rezerve: Adán, Kaká, Carvalho, Xabi Alonso, Arbeloa, Higuaín, Morata

Publicat: 10 03. 2013, 22:11
Actualizat: 10 03. 2013, 23:04