Moți a marcat, dar Ludogoreț a fost eliminată în sferturile Cupei Bulgariei

Fundașul Cosmin Moți a înscris un gol din penalti pentru Ludogoreț Razgrad, care a ratat, joi, calificarea în semifinalele Cupei Bulgariei, fiind învinsă de ȚSKA Sofia, în deplasare, cu scorul de 2-1, după prelungiri.

La finalul celor 90 de minute, scorul a fost 1-1, după ce Nikolaj Bodurov a deschis scorul pentru gazde, în minutul 9, iar Moți a restabilit egalitatea, din penalti, în minutul 34. Golul decisiv a fost marcat de Kiril Despodov, în minutul 96.

Internaționalul român, care a fost integralist, a transformat lovitura de la 11 metri pe centrul porții apărate de lituanianul Vytautas Cerniauskas, fostul portar al echipei Dinamo plonjând în stânga. A fost al cincilea gol înscris în acest sezon de Cosmin Moți, în 23 de apariții în toate competițiile.

Ludogoreț a încheiat partida în inferioritate numerică, după eliminarea directă a lui Natanael, în minutul 109.

Atacantul Claudiu Keșeru, celălalt român de la Ludogoreț, nu s-a aflat în lot la acest meci.

Slavia Sovia și Botev Blovdiv au mai obținut accederea în penultimul act al Cupei Bulgariei, în timp ce ultima semifinalistă se va stabili în urma partidei Dunav Ruse – Levski Sofia, programată vineri.

Publicat: 14 12. 2017, 21:36
Actualizat: 14 12. 2017, 21:42