Moment uimitor în Spania. Un jucător de la Betis a făcut praf meciul cu Rayo și s-a cerut afară. VIDEO: Colegii și adversarii l-au consolat

O scenă uluitoare a avut loc în minutul 32 al meciului dintre Rayo Vallecano și Betis Sevilla. La scorul de 2-0 pentru formația românului Răzvan Raț, care a absentat, un jucător al oaspeților a solicitat schimbarea, fără a fi accidentat.

Brazilianul Paulao (31 de ani) a greșit la prima reușită a lui Rayo și a marcat în propria poartă 13 minute mai târziu, iar gafele făcute l-au determinat să ia o decizie drastică în ceea ce-l privea. Simțind că nu este în cea mai bună formă, fundașul a solicitat să fie înlocuit. Pe drumul său spre bancă, Paulao a fost consolat atât de colegi, cât și de adversari.

VEZI AICI AUTOGOLUL MARCAT DE PAULAO ȘI MOMENTUL ÎN CARE SOLICITĂ‚ SCHIMBAREA!

Publicat: 21 04. 2014, 16:40
Actualizat: 21 04. 2014, 16:41