Mitriță l-a pus la respect pe Rooney! VIDEO | Românul i-a încântat pe americani cu un gol extrem de important. New York City a eliminat DC United din Cupă

Alexandru Mitriță (24 de ani) a înscris pentru New York City FC în meciul din optimile Cupei, contra lui DC United, câștigat cu 2-1. Rooney a deschis scorul pentru echipa din Capitală, dar Mitriță și Tajouri au calificat-o pe NY City FC în faza următoare. În sferturi, NY City FC se va duela cu Orlando City, echipa lui Nani.

Rooney a deschis scorul în minutul 32 în meciul cu New York City FC, însă Mitriță a anulat reușita starului englez după doar șase minute. Parks l-a lansat excelent pe Mitriță, care a scăpat singur cu portarul advers, pe care l-a învins cu un mult calm. La doar trei minute de la reușita lui Mitriță s-a marcat din nou. Tajouri a punctat pentru 2-1, iar New York City FC s-a impus cu 2-1.

Mitriță a ajuns la cinci goluri înscrise în SUA, în 12 jocuri oficiale. Mitriță a fost schimbat în minutul 90 al meciului cu DC United.

Publicat: 20 06. 2019, 09:43
Actualizat: 20 06. 2019, 09:44