Mircea Lucescu a fost martorul unui moment halucinant la ultimul meci al Turciei. VIDEO | Cenk Tosun a amenințat cu moartea un suporter advers, după ce tatăl său a fost atacat în tribune

Turcia și Tunisia au remizat într-un meci amical, scor 2-2, dar atacantul Cenk Tosun a oferit cel mai controversat moment al serii. La scorul de 1-1, atacantul lui Everton a fost eliminat direct după ce a intrat în conflict cu suporterii adverși. Tosun i-a făcut semn unui spectator că îi va tăia gâtul, astfel că centralul l-a trimis la cabine.

Totul a degenerat după ce tatăl și unchiul lui Cenk Tosun au fost luați la țintă cu diferite obiecte aruncate de suporterii tunisieni. La final, Tosun a spus că nu s-a putut abține: „Nu m-am putut abține după ce am văzut ce se întâmplă în tribune. Îmi prezint scuzele, nu trebuia să reacționez așa. Familia e cel mai important lucru pentru mine”, a spus atacantul, pentru Fotomac.

Tosun a deschis scorul în minutul 54, dintr-un penalty, dar Tunisia e egalat după numai două minute, prin Badri. A urmat eliminarea lui Tosun. În superioritate numerică, tunisienii au preluat conducerea pe final grație golului marcat de Sassi. Soyuncu a egalat în prelungiri, astfel că Mircea Lucescu a scăpat de înfrângere.

Publicat: 02 06. 2018, 09:59
Actualizat: 02 06. 2018, 17:15