Mihai Roman a marcat primul său gol pentru NEC Nijmegen

Fostul atacant al echipei Pandurii Tg. Jiu, Mihai Roman, a înscris un gol pentru NEC Nijmegen, formație care a învins, duminică, pe teren propriu, pe SC Cambuur, scor 2-1. A fost primul gol marcat de Mihai Roman în Eredivisie.

Atacantul Mihai Roman a înscris, duminică, primul său gol în Olanda. Transferat în acest sezon la NEC Nijmegen, fostul atacant al echipei Pandurii Tg. Jiu a marcat în victoria echipei sale, scor 2-1 cu SC Cambuur Leeuwarden.

Intrat pe teren în repriza a doua, Mhai Roman a marcat al doilea gol al echipei sale, în minutul 69.

În vârstă de 23 de ani, Mihai Roman a mai evoluat la Universitatea Craiova, Petrolul Ploiești, Universitatea Cluj, CS Turnu Severin și Săgeata Năvodari.

350.000 de euro a plătit NEC Nijmegen pentru transferul lui Mihai Roman de la Pandurii