Mihai Roman a înscris un gol pentru Maccabi Petakh Tikva în egalul, 1-1, cu Beitar Ierusalim

Fotbalistul român Mihai Roman, în vârstă de 24 de ani, a înscris un gol pentru formația sa, Maccabi Petakh Tikva, în egalul, scor 1-1, obținut sâmbătă în deplasare, împotriva celor de la Beitar Ierusalim, în etapa a 14-a din campionatul Israelului.

În afara lui Mihai Roman, care a deschis scorul în minutul 18 pentru Maccabi Petakh Tikva, Jesus Rueda a marcat pentru gazde, în minutul 85.

Fostul atacant de la Pandurii Târgu Jiu a ajuns la 12-a partidă din acest sezon pentru formația israeliană, timp în care a marcat de cinci ori și a strâns un total de 940 de minute. În urma acestui rezultat, formația pregătită de Kobi Refua rămâne pe locul trei în clasament, cu 22 de puncte, în timp ce Beitar Ierusalim se află locul șase, cu 19 puncte.

Mihai Roman este împrumutat de olandezii de la NEC Nijmegen la Maccabi Petakh Tikva până în vara anului 2017. Formația israeliană are prima opțiune de achizionare definitivă a atacantului de 24 de ani.