Mihai Bălașa a debutat la AS Roma într-un amical cu Indonezia U23

Fotbalistul Mihai Bălașa, împrumutat de Academia Hagi la AS Roma în urmă cu un an, a debutat la prima echipă a grupării italiene, la un meci amical cu selecționata Indoneziei U23, informează academiahagi.ro.

Bălașa a fost folosit de tehnicianul Rusi Garcia pe postul de fundaș dreapta, în amicalul câștigat de AS Roma cu scorul de 3-1.

Meciul s-a disputat la Roma, iar Mihai Bălașa, titular, a pasat decisiv la al doilea gol al gazdelor, marcat de Ucan, în minutul 12. Celelalte goluri ale romanilor au fost înscrise de Florenzi ‘8 și Borriello ’43, pentru asiatici punctând Bakri ’56.

Potrivit site-ului oficial al clubului din Roma, Bălașa a fost înlocuit în minutul 30 cu Golubovici. Portarul Bogdan Lobonț a evoluat din minutul 30, când a intrat în locul lui Skorupski, până în minutul 60, când a fost schimbat cu Svedkauskas.