Messi – Villa – Pedro: tridentul care o face pe Barcelona invincibilă!** Ghiciți ce golaveraj au catalanii în meciurile în care ei au fost titulari?

FC Barcelona s-a impus în meciul cu Celta Vigo fără prea mari probleme, deși catalanii fuseseră egalați în prima repriză, la doar trei minute după ce Adriano deschisese scorul. Villa a readus din nou avantajul peste alte două minute, iar Jordi Alba a punctat cu o jumătate de oră înaintea finalului pentru a aduce liniștea pe Camp Nou.

La prima partidă ca tătic, Lionel Messi nu a punctat, dar prezența lui pe gazon a contat în statistici. Cifrele spun că de fiecare dată când Barcelona a început cu o linie de atac formată din Villa, Messi și Pedro, echipa blau-grana nu a pierdut, ba mai mult, a reușit să își surclaseze adversarele cu un golaveraj uluitor în toate cele 24 de meciuri în care cei trei au fost pe teren din primul minut: 81-8!

David Villa a înscris în partida cu Celta Vigo al 5-lea său gol stagional și dă dovadă de o eficiență ieșită din comun: a punctat de cinci ori din 8 șuturi trase pe spațiul porții în acest sezon! Lionel Messi are 13 reușite din 39 de încercări.

Publicat: 03 11. 2012, 22:21
Actualizat: 03 11. 2012, 22:30