Messi, din nou magistral! VIDEO & FOTO | Desculț, starul Barçei i-a oferit pasa de gol lui Vidal, la ultima reușită de pe Bernabeu

Leo Messi a avut o prestație solidă în victoria din El Clascio, 3-0 pentru Barcelona împotriva Realului. Argentinianul a oferit faza serii când, la ultimul gol al partidei, a pasat decisiv desculț, după ce intervenția lui Marcelo asupra sa l-a lăsat fără gheată în piciorul drept.

Barcelona și-a surclasat rivala din Spania, 3-0 chiar pe Bernabeu, iar Messi și-a încununat prestația solidă cu un gol și cu o pasă decisivă. Decarul catalan a demonstrat că nu ai nevoie de ghete de mii de euro în picioare pentru a reuși o pasă de gol.

În minutul 90+3, în urma contactului cu Marcelo, Messi a rămas fără o gheată, dar și-a continuat pătrunderea în careul de 16 metri al madrilenilor de unde i-a pasat decisiv lui Aleix Vidal, care a trimis mingea în poarta apărată de Keylor Navas.

Messi a înscris și el în meciul contra rivalei Real Madrid, în minutul 64, din penalty, după ce Carvajal a făcut henț în careu și a fost trimis la vestiare. În urma rezultatului, FC Barcelona a acumulat 45 de puncte și se află la 9 distanță de locul 2, ocupat de Atletico Madrid, la 11 de Valencia și la 14 de Real Madrid.

Publicat: 24 12. 2017, 09:38
Actualizat: 24 12. 2017, 09:39