Meciul care poate aduce titlul PSG-ului!** Patru eliminări și un penalty ratat în doar 3 minute de prelungiri! VIDEO

Lupta pentru titlu în Ligue 1 a împins la limită nervii tuturor celor implicați. Montpellier, echipa aflată pe primul loc, a reușit doar un egal pe teren propriu, scor 2-2, în compania nou-promovatei Evian TG. Giroud a marcat golul egalizator în minutul 84, dar în minutele de prelungiri s-a declanșat nebunia.

Din pricina faptului că tensiunea era la cote ridicate, jucătorii și-au pierdut cumpătul și pentru a potoli spiritele arbitrul a fost nevoit să acorde nu mai puțin de patru cartonașe roșii în doar două minute. Belhanda (Montpellier) și Mongongu (Evian TG) au fost eliminați în minutul 90+5, iar Lacombe (Montpellier) și Khelifa (Evian TG) au avut aceeași soarta două minute mai târziu. Pentru ca thriller-ul să fie complet, gazdele au avut și un penalty în minutul 90+8, dar Souleymane Camara a ratat.

În urma acestui rezultat, Montpellier are 73 de puncte cu șase mai multe decât ocupata locului 2, PSG, care are însă un meci mai puțin jucat. Excluzând această etapă, au mai rămas doar 3 etape până la finalul campionatului.