Meci NEBUN pentru Interul lui Chivu în Serie A!** La pauză, nimeni nu mai credea în victorie! Cum au întors oamenii Stramaccioni partida de la Catania

Inter e echipa zilei în Italia, după ce a reușit să întoarcă senzațional partida disputată la Catania, deși gazdele conduceau cu 2-0 la pauză.

Bergessio și Marchese au marcat în primele 20 de minute pentru Catania, iar Inter nu părea capabilă să reacționeze.

Cu românul Cristi Chivu pe teren din primul minut, elevii lui Stramacconi au renăscut însă după pauză și au început revenirea în minutul 52, când Ricky Álvarez a marcat în poarta lui Andujar. Iar Interul nu s-a oprit aici. Trimis pe teren la pauză, în locul lui Rocchi, Rodrigo Palacio și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor cu 20 de minute înainte de final. Tot Palacio a fost omul care a adus bucuria pentru nerazzurri, cu un gol marcat în minutul 90+2.

După 27 de etape, Inter e pe locul 5 în Serie A, cu 47 de puncte, la egalitate cu Lazio și la o lungime în spatele rivalilor de la AC Milan. Lider este Juventus, cu 59 de puncte, în timp ce pe 2 e clasată Napoli (53 de puncte).

Catania – Inter 2-3 (Bergessio ‘7, Marchese ’19 / Alvarez ’52, Palacio ’70, ’90+2)

Publicat: 03 03. 2013, 18:23
Actualizat: 03 03. 2013, 18:26