Meci nebun pe Santiago Bernabeu!** Mourinho face trei schimbări câștigătoare la pauză și întoarce soarta partidei

Meci spectaculos aseară pe Santiago Bernabeu în optimile de finală ale Cupei Regelui. Real Madrid a revenit spectaculos de la 0-2 și s-a impus în cele din urmă cu 3-2.

În prima repriză, madrilenii au fost aproape inexistenți pe teren, Sanchez (’11) și Demichelis (’25) punctând pe tabela de marcaj în urma unor faze care au avut la bază două lovituri de la colțul terenului.

Mourinho a schimbat soarta meciului la pauză, când a făcut toate cele trei schimbări, în locul inexistenților Arbeloa, Kaka și Callejon intrând Ozil, Khedira și Benzema.

În două minute, Khedira (’68) si Higuain (’69) înscriu și egalează pe tabela de marcaj, iar Benzema a adus victoria Realului cu un șut la colțul lung (’78).

REAL: Casillas – Arbeloa, Pepe, Albiol, Marcelo – Lass, Xabi Alonso; Callejón – Kaká, Cristiano Ronaldo, Higuaín.

MALAGA: Willy Caballero – Sergio Sánchez, Demichelis, Mathijsen, Monreal – Toulalan, Apoño, Seba, Cazorla – Isco, Van Nistelrooy.

Publicat: 04 01. 2012, 08:26
Actualizat: 04 01. 2012, 08:30