Meci NEBUN în Turcia! Galata, învinsă cu 4-3, goluri în minutele 90+2 și 90+5

Meci spectaculos în Turcia, unde Galatasaray a ratat șansa de a urca măcar pentru o zi pe primul loc în clasament, fiind învinsă de Rizespor, scor 4-3, deși în minutul 90 era în avantaj pe tabelă.

• Rizespor – Galatasaray 4-3 (Akyuz 19, 45, Kweuke 90+2, Kadah 90+5 / Sneijder 4, Podolski 65, Adin 75)

Partida contând pentru etapa 11 a campionatului a avut parte de trei răsturnări de scor, finalul fiind cu adevărat dramatic.

Galatasaray a deschis scorul prin Wesley Sneijder, în minutul 4, însă gazdele au intrat în avantaj la cabine, grație dublei lui Akyuz (19 și 45). După pauză, Galata a preluat din nou conducerea, după ce Podolski (65) și Ain (75) și-au trecut și ei numele pe tabelă.

Meciul părea să curgă spre o victorie a Galatei, care ar fi urcat astfel pe primul loc în clasament, măcar până la meciul jucat mâine de Beșiktaș, cu Bursaspor. A venit însă eliminarea lui Umut Bulut (88), iar pe final gazdele au reușit marea surpriză. Kweuke a egalat la 3 în minutul 90+2, pentru ca rezerva Kadah să aducă o nesperată victorie în minutul cinci al prelungirilor!

Publicat: 07 11. 2015, 20:10
Actualizat: 07 11. 2015, 20:11