Meci nebun în prima etapă din Germania! Oaspeții conduceau cu 0-2 la pauză, dar ce a urmat este absolut FANTASTIC

Cel mai nebun meci programat luni seară în Europa a avut loc în 2.Bundesliga, între Kaiserslautern și TSV 1860 Munchen. Gazdele s-au impus cu 3-2 în prima etapă a noului sezon al ligii secunde germane, dar istoricul partidei a fost unul fabulos. Jocul părea să devină unul dezechilibrat din minutul 20, când portarul gazdelor, Sippel, a fost eliminat după ce a atins mingea cu mâna în afara careului. TSV a deschis apoi scorul în minutul 26 prin Okotie și apoi același jucător a majorat diferența șapte minute mai târziu.

La reluare, de la vestiare au ieșit parcă alte echipe. oaspeții s-au mulțumit să conserve rezultatul de pe tabelă, dar socotelile lor au fost zdruncinate de penalty-ul transformat de Lakic în minutul 68. A fost semnalul revenirii pentru Kaiserslautern, care a avut o ultimă parte a meciului de poveste. Același Lakic a egalat cu o lovitură superbă de cap, iar Hofmann, abia intrat pe teren, a adus avantajul în minutul 80, în urma unui corner.

S-a terminat 3-2, iar Kaiserslautern a început excelent un sezon la capătul căruia își propune promovarea în Bundesliga.

Vezi aici rezumatul partidei Kaiserslautern – TSV 1860 Munchen (3-2)!

Publicat: 05 08. 2014, 09:58
Actualizat: 05 08. 2014, 10:07