Meci NEBUN în Anglia! Tottenham era ca și scoasă din lupta pentru titlu în minutul 88, dar finalul a fost INCREDIBIL! VIDEO Reacția jucătorilor după gol spune totul

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 1 poze

Final spectaculos de sezon în Premier League. Tottenham își continuă cursa de urmărire a liderului Chelsea, după ce a reușit să întoarcă scorul partidei cu Swansea în minutele de final și s-au impus cu 3-1, deși în minutul 88 gazdele conduceau cu 1-0.

Lipsită de golgheterul Harry Kane, încă accidentat, Tottenham s-a văzut nevoită să alerge după egalare încă din debutul meciului cu Swansea, după ce Routledge a deschis scorul în minutul 11. Aflată înaintea etapei la șapte puncte în spatele liderului lui Chelsea, trupa lui Pochettino știa că doar o victorie o mai poate menține cu șanse reale în lupta pentru titlu.

Iar salvarea pentru Spurs a venit în minutele de final ale partidei. Dele Alli a restabilit egalitatea în minutul 88, iar Son a înscris pentru 2-1 trei minute mai târziu (90+1). Nu a fost însă scorul final deoarece danezul Eriksen și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor după alte trei minute (90+4).

Cum și Chelsea s-a impus în derby-ul cu Manchester City, scor 2-1, Tottehnam rămâne la 7 puncte în spatele echipei lui Conte, cu opt etape înainte de final.