Meci NEBUN făcut de AC Milan în fața lui Bayern! Bavarezii, distruși, cu Lewandowski, Muller și Ribery pe teren. Cum a arătat tabela în meciul care a marcat și debutul lui Bonucci

• Bayern Munchen – AC Milan 0-4 (Kessie 14, P. Cutrone 25, 43, Calhanoglu 85)

AC Milan e în formă maximă cu doar cinci zile înainte de confruntarea cu CS U Craiova, din preliminariile Europa League. „Diavolul” a întâlnit-o pe Bayern Munchen în ultimul amical programat înaintea meciului din România, iar elevii lui Vincenzo Montella au făcut un meci memorabil în partida jucată la Shenzhen, în China. Asta deși Bayern a folosit o formulă din care au făcut parte mulți dintre titularii obișnuiți.

• Transferat de la Juventus pentru 40 de milioane de euro, Leonardo Bonucci a debutat în tricoul lui AC Milan, fiind trimis pe teren în repriza secundă

Ivorianul Franck Kessié a deschis scorul în minutul 14, din pasa elvețianului Ricardo Rodriguez, un alt fotbalist transferat în această vară de AC Milan.

Omul care a atras cel mai mult atenția a fost însă puștiul Patrick Cutrone, proaspăt promovat la prima echipă. Vârful de 19 ani a făcut 2-0 în minutul 25, din pasa aceluiași Rodriguez, iar în minutul 43 a înscris pentru 3-0, care a și rămas scorul primei reprize.

După pauză, milanezii au schimbat întreaga echipă, iar pe teren și-au făcut apariția și alte vedete transferate în această vară, precum Andre Silva, Leonardo Bonucci și Hakan Calhanoglu, care a și marcat pentru 4-0 în minutul 85.

Ancelotti a făcut doar trei modificări pe toată durata partidei, pe teren fiind trimiși Friedl, James Rodriguez și Renato Sanches.

Echipele de start ale celor două formații:

• Bayern Munchen: Früchtl – Rafinha, Hummels, Alaba, Bernat – Javi Martínez, Tolisso – Ribéry, Müller, Coman – Lewandowski
  • AC Milan: G. Donnarumma – Abate, Musacchio, C. Zapata, Ricardo Rodríguez – Kessié, Montolivo, Bonaventura – Niang, Cutrone, Borini
Publicat: 22 07. 2017, 14:35
Actualizat: 22 07. 2017, 14:37