Masacru! Realul s-a răzbunat după eșecul cu Barça: 7-3 cu Sevilla

Realul s-a răzbunat cu vârf și îndesat după eșecul cu Barca. Cu Rusescu lăsat iar în afara lotului, Sevilla a fost partenerul ideal pentru refacerea moralului „galacticilor”. Bale a reușit dubla, la fel și Benzema, în timp ce Ronaldo a bifat un hat-trick și un mesaj către Blatter.

Galezul adus la Madrid în schimbul a 100 de milioane a reușit primele sale goluri pe Bernabeu. Ronaldo a dus scorul la 3-0 după doar 32 de minute, dar Sevilla a revenit în meci când nimeni nu se mai aștepta. Goluri Rakitic, din penalty, și Bacca și andaluzii au reintrat în meci.

Repriza secundă a însemnat încă un galop de sănătate pentru gazde. Benzema și-a trecut și el numele pe tabelă în minutul 53, Ronaldo a reușit hat-trick-ul în minutele 60 și 72, iar Benzema a închis meciul cu 10 minute înaintea finalului. Între timp, Sevilla nu a mai reușit decât golul trei, bifat de același Rakitic în minutul 63.

Real Madrid – Sevilla 7-3 și fanii pot da uitării eșecul cu marea rivală de la Barca. Iar Ronaldo se poate considera învingător în duelul de la distanță cu șeful FIFA, Blatter.

Publicat: 31 10. 2013, 00:49
Actualizat: 31 10. 2013, 00:50