Marius Alexe a marcat un gol pentru Kardemir Karabukspor în Cupa Turciei

Atacantul Marius Alexe a marcat un gol în partida pe care echipa sa, Kardemir Karabukspor, din liga a doua, a câștigat-o, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 5-2 după prelungiri, în fața formației Payas Belediyespor, din liga a patra, în turul trei al Cupei Turciei.

Alexe, care a jucat tot meciul și a primit un cartonaș galben în minutul 115, a înscris primul gol al echipei sale, în minutul 34.

Mijlocașul Gabriel Iancu a jucat până în minutul 63 la Kardemir Karabukspor și a primit un cartonaș galben în minutul 55.

Celelalte goluri ale învingătorilor, care au acces în faza grupelor Cupei Turciei, au fost marcate de Kovalovici ’66 și Zenke ‘104, ‘107 și ‘117, în timp ce pentru oaspeți au înscris Sudun ’10 și Inanc ’12.

Într-un alt meci din turul trei al Cupei Turciei, echipa Genclerbirligi a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), de formația Etimesgut, din liga a patra. Fundașul Iasmin Latovlevici a jucat tot meciul, în timp ce atacantul Bogdan Stancu a fost introdus pe teren în minutul 46. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Erkut Bașkaya, în minutul 5, din penalti. Echipa din prima ligă a părăsit competiția, în urma acestui rezultat.