Imagini șocante! Marcelo, fosta vedetă de la Real Madrid, i-a rupt piciorul unui adversar, după o intrare „criminală”! A început să plângă pe loc | VIDEO

Luciano Sanchez of Argentina's Argentinos Juniors, left, grimaces after snapping his knee during a play with Marcelo of Brazil's Fluminense in a Copa Libertadores round of 16 first leg soccer match at Diego Armando Maradona stadium in Buenos Aires, Argentina, Tuesday, Aug. 1, 2023.,Image: 793591649, License: Rights-managed, Restrictions: This content is intended for editorial use only. For other uses, additional clearances may be required., Model Release: no, Pictured: Marcelo

Marcelo (35 de ani), fostul fotbalist de la Real Madrid, a avut o intervenție brutală în Copa Libertadores și sunt șanse mari să îi fi încheiat cariera adversarului său.

Jucătorul care a scris istorie în tricoul formației din capitala Spaniei joacă în prezent în campionatul din țara sa natală, unde îmbracă tricoul celor de la Fluminense.

În meciul din Copa Libertadores, jucat împotriva celor de la Argentinos, fotbalistul de bandă a avut o intervenție brutală asupra unui advesar, pe care l-a trimis direct la spital. Imediat după ce a realizat ce a făcut, Marcelo a izbucnit în lacrimi.

Fostul fotbalist de la Real Madrid, Marcelo, a avut o intervenție foarte greu de privit asupra unui adversar, în Copa Libertadores.

În minutul 58 al partidei, brazilianul era în timpul unui dribling, iar Luciano Sanchez (29 de ani) a întins piciorul pentru a-l deposeda, moment în care acesta l-a călcat cu toată forța în zona genunchiului.

Imaginile cu faultul lui Marcelo au făcut înconjurul mediului online.

Stafful medical al celor de la Argentinos a intrat de urgență pe terenul de joc pentru a-i acorda primele îngrijiri, apoi fotbalistul a fost urcat în ambulanță și transportat de urgență la spital. Imediat după ce a realizat ce a putut să facă, Marcelo a izbucnit în plâns.

Arbitrul întâlnirii i-a arătat fostului star de la Real Madrid cartonașul roșu, astfel că Fluminense a rămas în inferioritate numerică în minutul 58. Cu un sfert de oră înainte de final a fost eliminat și Alexis Martin Arias, iar meciul din optimile de finală ale Cupei Libertadores s-a încheiat la egalitate, 1-1.

Publicat: 02 08. 2023, 13:06