Malaga – Real Madrid 1-2. Ancelotti i-a doborât recordul lui Mourinho: 16 victorii consecutive pentru italian. Ronaldo, primul meci fără gol după o serie de 20 de partide în care a marcat

Formația Real Madrid a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Malaga, într-un meci din etapa a XIII-a a campionatului Spaniei.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Benzema ’19 și Bale ’84. Pentru Malaga a înscris Roque Santa Cruz, în minutul 90+2. Real Madrid a rămas în inferioritate numerică în minutul 86, când a fost eliminat Isco.

Real Madrid a ajuns la 16 victorii consecutive, un record în istoria clubului. Vechiul record era deținut de Jose Mourinho, cu 15 succese consecutive. A fost și primul meci în care Cristiano Ronaldo a fost integralist și n-a marcat, după o serie de 20 de partide.

Sursa: MEDIAFAX

Publicat: 29 11. 2014, 22:59
Actualizat: 29 11. 2014, 23:00