Mai PENIBIL de atât nu se poate!** A fost cel mai scump transfer între două echipe din Anglia, dar ratează exasperant! VIDEO

Manchester a făcut instrucție cu Chelsea în etapa a cincea din Anglia. Deși a reușit al doilea gol al său de când este la Chelsea, Torres nu a ratat ocazia să se facă iar de râs.

Torres a fost cel mai scump transfer între două echipa din Anglia, 58 milioane de euro, dar are în palmares doar două goluri pentru albaștri.

Ratarea din meciul cu Manchester este însă de poveste

Manchester United, adversara Oțelului Galați în grupa C a Ligii Campionilor, a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (3-0), formația Chelsea Londra, în ultimul meci al etapei a V-a a campionatului englez, informează The Sun.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Smalling ‘8, Nani ’37 și Rooney ’45, în timp ce pentru oaspeți a înscris Fernando Torres, în minutul 47.

Wayne Rooney a ratat un penalti în minutul 57, el alunecând în momentul execuției și trimițând mingea pe lângă poartă.

Manchester United: De Gea – Smalling (Valencia ’62), Jones, Evans, Evra – Nani, Fletcher, Anderson (Carrick ’62), Young – Rooney, Hernandez (Berbatov ’79). Antrenor: Alex Ferguson.

Chelsea Londra: Cech – Bosingwa, Ivanovici, Terry, A. Cole – Ramires, Meireles (Obi Mikel ’79), Lampard (Anelka ’46) – Sturridge (Lukaku ’68), Fernando Torres, Mata. Antrenor: Andre Villas-Boas.

Oțelul Galați și Manchester United se vor întâlni în etapele a III-a și a IV-a din grupa C a Ligii Campionilor. Primul meci va avea loc în România, la 18 octombrie, returul urmând să se desfășoare pe Old Trafford, la 2 noiembrie.

Publicat: 18 09. 2011, 20:08
Actualizat: 18 09. 2011, 20:14