Mahlangu, erou în Bulgaria! Ludogoreț era condusă cu 2-0 când fostul dinamovist a intrat în teren. Cum s-a terminat meciul nebun de la Plovdiv

Ludogoreț a învins Botev Plovdiv, scor 3-2, într-un meci extrem de spectaculos. Gazdele au condus cu 2-0, dar echipa lui Moți, Keșeru și Dragoș Grigore a revenit în ultima jumătate de oră și s-a impus cu 3-2. Mahlangu a fost în formă maximă.

Yusein a deschis scorul pentru Botev Plovdid în minutul 8, iar Nedelev a majorat avantajul gazdelor după nici 15 minute. Keșeru și Moți au încasat câte un cartonaș galben până la pauză, iar Ludogoreț n-a reușit să puncteze. Totul s-a schimbat după pauză. Mahlangu a intrat în locul lui Dyakov, iar Ludogoreț a început cursa pentru remontada. Moți a dat tonul în minuul 58, când a înscris de la 11 metri. Mahlangu a ieșit la rampă în minutul 62, când a punctat din pasa lui Lukoki. Marcelinho a marcat pentru 3-2 în minutul 89, după ce a fost servit ideal de Mahlangu.

Ludogoreț se află pe locul 3 după nouă etape, cu 20 de puncte. Levski și ȚSKA Sofia împart primul loc, ambele având 22 de puncte. În etapa următoare, cele două rivale din Sofia se înfruntă în meci direct, în timp ce Ludogoreț primește vizita lui Cernomoreț.

Publicat: 23 09. 2018, 22:18
Actualizat: 23 09. 2018, 22:19