Lupta pentru titlu în Anglia e tot mai încinsă!** Renegatul Tevez, decisiv în victoria lui City cu Chelsea! Ce mesaj i-a transmis lui Muamba FOTO

Manchester City a câștigat derby-ul cu Chelsea, scor 2-1, echipa lui Roberto Mancini revenind la un punct de liderul Manchester United.

Chelsea a deschis scorul prin Cahill (60). City a egalat printr-un penalty transformat de Agüero (78), iar apoi a luat conducerea prin Nasri (85).

Carlos Tevez a rejucat pentru Manchester City, el intrând în joc în minutul 63, în locul lui De Jong. Argentinianul a contribuit decisiv la victoria echipei sale, pasându-i ideal lui Nasri la golul de 2-1, marcat in minutul 85.

Cu reusita francezului, City ramane la un punct distanta de rivala locala United, in cursa pentru castigarea campionatului.

La încălzire, Tevez a apărut cu un tricou pe care scria: „Fă-te bine cât mai repede Muamba!”

Tevez, în vârstă de 28 de ani, a fost exclus din lot pentru că a refuzat să se încălzească și să joace la meciul cu Bayern, din Liga Campionilor, din septembrie 2011.

Publicat: 22 03. 2012, 10:17
Actualizat: 22 03. 2012, 14:49