Ludogoreț, în semifinalele Cupei Bulgariei cu Moți integralist! Keșeru a rămas pe bancă

Formația Ludogoreț Razgrad, cu fundașul Cosmin Moți integralist și atacantul Claudiu Keșeru rezervă, a câștigat, miercuri, cu scorul de 4-0, meciul jucat în deplasare cu echipa Lokomotiv Plovdiv, în sferturile de finală ale Cupei Bulgariei, și s-a calificat în semifinalele competiției.

Ludoreț s-a impus categoric, prin golurile marcate de Marcelinho, în minutul 32, Wanderson, în minutul 59, Misidzhan, în minutul 78, respectiv autogolul lui Vidanov, din minutul 62.

În semifinalele Cupei Bulgariei s-au mai calificat Litex Loveci, după 2-1 cu Cherno More, și Botev Plovdiv, care a câștigat cu 1-0 meciul cu Pirin Blagoevgrad.

În ultima partidă din sferturile de finală se vor întâlni, joi, de la 20:00, Vereya Stara Zagora și Dunav Ruse.

Publicat: 05 04. 2017, 22:35
Actualizat: 05 04. 2017, 22:36