Lovitură grea pentru Liverpool! Una dintre vedetele echipei s-a operat în urmă cu puțin timp. Anunțul clubului

Sadio Mane (26 de ani) a fost operat cu succes după ce a suferit o accidentare la mâna stângă, în timpul pauzei internaționale. Decarul lui Liverpool s-a accidentat în timpul meciului cu Sudan, câștigat cu 3-0 de Senegal, în preliminariile pentru Cupa Africii pe Națiuni.

Conform Daily Mail, Mane și-a rupt un os de la mâna stângă, astfel că a fost nevoit să fie operat. Mane a fost indisponibil pentru al doilea meci al Senegalului din această perioadă, cu Sudan, câștigat cu 1-0 de formația care a fost prezentă și la Cupa Mondială. În urma acestui succes, Senegalul și-a asigurat prezența la turneul final din 2019, care va fi găzduit de Camerun.

„Liverpool confirmă faptul că Sadio Mane a fost operat astăzi, ca urmare a unei accidentări suferite la mâna stângă, în timpul pauzei internaționale. Medicii echipei au supravegheat operația, care a decurs fără probleme. Recuperarea lui Mane va fi monitorizată. E posibil ca jucătorul să rateze meciul cu Huddersfield, primul după reluarea campionatului„, se arată în comunicatul emis de Liverpool.

Sadio Mane a marcat patru goluri pentru Liverpool în 11 meciuri oficiale, în acest sezon. Senegalezul a preluat tricoul cu numărul 10 înainte de startul stagiunii actuale.

Publicat: 17 10. 2018, 18:57
Actualizat: 17 10. 2018, 18:58