Lecții pentru Dică. AC Milan a învins pe Lazio cu 2-1, în campionat, provocându-i prima înfrângere din ultimele cinci meciuri

Lazio, adversara FCSB din 16-imile Europa League, a pierdut cu 2-1 meciul jucat pe terenul lui AC Milan, în etapa a 22-a din campionatul Italiei. E prima înfrângere din ultimele cinci meciuri pentru echipa lui Simone Inzaghi.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Cutrone (15) și Bonaventura (44). Pentru Lazio a înscris Marusic, în minutul 20. La echipa din Roma, fundașul român Ștefan Radu a fost integralist și a primit un cartonaș galben în minutul 25.

În urma acestui rezultat, Lazio rămâne pe locul 3 în clasament, cu 46 de puncte, în timp ce AC Milan se află pe poziția a 7-a, cu 34 de puncte, în fara locurilor de Europa.

FCSB va întâlni pe Lazio în 16-imile Ligii Europa, pe teren propriu, pe 15 februarie de la ora 22:05, returul urmând să se dispute la Roma, pe 22 februarie.

Publicat: 29 01. 2018, 08:39
Actualizat: 29 01. 2018, 08:41