Laszlo Sepsi a jucat 88 de minute în egalul lui Nurnberg, scor 2-2, cu Wurzburger Kickers

Fotbalistul român Laszlo Sepsi, în vârstă de 29 de ani, a jucat 88 de minute în egalul formației sale, FC Nurnberg, scor 2-2, obținut pe teren propriu împotriva celor de la Wurzburger Kickers, în etapa a 13-a din liga secundă a campionatului Germaniei.

Golurile partidei au fost marcate de Guido Burgstaller, în minutul 45, și Even Hovland, în minutul 88, respectiv Elia Soriano, în minutul 54, și David Pisot, în minutul 56. Fost jucător, printre altele, la Benfica, Sepsi a ajuns la 13-a partidă din acest sezon, evoluând în toate meciurile din campionat, dar și două din Cupa Germaniei, fără a marca sau a oferi pase decisive. Apărătorul stânga a strâns un total de 1.354 de minute în tricoul formației germane.

Echipa trimisă în teren de către antrenorul Alois Schwartz: Kirschbaum – Brecko, Hovland, Muhl, Sepsi – Petrak, Behrens – Kempe, Mohwald, Leibold – Burgstaller. Pe parcurs au mai intrat în teren Edgar Salli, Cedric Teuchert și Rurik Gislason, care l-a înlocuit chiar pe Laszlo Sepsi.

În urma acestui rezultat, FC Nurnberg a acumulat 19 puncte în 13 etape, aflându-se pe locul nouă în clasament, în timp ce Wurzburger Kickers se află pe locul cinci, cu 21 de puncte.