Juventus Torino a învins Hellas Verona, scor 6-1, și s-a calificat în sferturile Cupei Italiei

Echipa Juventus Torino a învins, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 6-1, echipa Hellas Verona, în optimile de finală ale Cupei Italiei, și s-a calificat în sferturile competiției.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Giovinco ‘6, ’45+1, Pereyra ’21, Pogba ’53, Morata ’63 (penalti) și Coman ’78. Pentru Hellas Verona a marcat Nene ’57.

Partida AS Roma – Empoli este programată la 20 ianuarie, meciurile AC Fiorentina – Atalanta Bergamo și Internazionale Milano – Sampdoria Genova se vor disputa la 21 ianuarie, iar întâlnirea SSC Napoli – Udinese va avea loc la 22 ianuarie.

În sferturile de finală ale Cupei Italiei s-a mai calificat formațiile Lazio Roma, AC Milan și FC Parma.