Juventus face spectacol în Serie A. A avut 5-1 la pauză cu Pescara!** VIDEO: Îți vine să crezi sau nu, faza asta se termină în două sec., cu un gol din foarfecă

UPDATE: Jucătorii lui Conte au intrat mai relaxați în partea a doua, însă au mai reușit să înscrie o dată, în minutul 53, prin Quagliarella, care a realizat astfel hat-trick-ul

Juventus a arătat o poftă senzațională de gol la ultimele două meciuri. După ce campioana Italiei a învins-o pe Nordsjælland cu 4-0 în Liga Campionilor, „Bătrâna Doamnă” a făcut spectacol și-n deplasarea de la Pescara. Jucătorii lui Conte au reușit să marcheze de 5 ori într-o singură repriză.

Scorul a fost deschis de Vidal, în minutul 9, iar Quagliarella a făcut 2-0 în minutul 22, după un assist al lui Isla. După trei minute, Cascione a reaprins speranțele gazdelor, însă a fost doar un foc de paie. Asamoah (30), Giovinco (38) și din nou Quagliarella (45) au stabilit scorul pauzei, 1-5.

Trebuie spus că Asamoah a încris unul dintre cele mai frumoase goluri din acest sezon, poate chiar cel mai spectaculos, având în vedere cum a curs faza. Quagliarella a ridicat mingea cu călcâiul, iar Asamoah a reluat din „foarfecă”. (CLICK AICI PENTRU GOLUL LUI ASAMOAH)

Ultima dată când Juventus a înscri 5 goluri într-un meci în deplasare a fost în sezonul trecut, cu Fiorentina. Torinezii au marcat atunci de 5 ori în toată partida.

Publicat: 10 11. 2012, 23:38
Actualizat: 10 11. 2012, 23:39